Za niedługo wybory prezydenta w Stanach Zjednoczonych

W bieżącym roku obywatele USA będą głosować na kolejnego reprezentanta kraju. Teraz tę funkcję pełni Donald Trump i zdecydowanie stara się on o jeszcze jedną kadencję. Jednakże konkurencja nie śpi i 50 dni przed głosowaniem możemy zapoznania się z publicznymi opiniami. W jaki sposób się prezentuje na obecną chwilę sytuacja? Czyje szanse będą najlepiej rokujące? W opozycji z 2016 rokiem, główny oponent Trumpa posiada znacznie lepsze wyniki.

Przedstawiciel frakcji demokratycznej, Joe Biden, prezentuje ponad 7% wyższość nad aktualnym prezydentem Ameryki. Mimo wszystko komitet Trumpa nie przejmuje się tym i nie uważa, aby aktualne sondy przedstawiały realny rezultat wyborów. Ostatnio sytuacja prezentowała się nawet podobnie - Clinton w ostatnich wyborach również przodowała, ale ta przewaga nie wydawała się aż tak spora. Było to zaledwie 2,3 pkt proc. Pomimo iż Clinton miała wyższość a także uzyskała więcej głosów, biorąc pod uwagę całe USA, została pokonana w starciu z Trumpem.

Interesujące jest to, że w Ameryce nie przesądza o wyniku liczba pojedynczych głosów. Stanowiący jest głos elektorów - w każdym stanie określona jest ich ilość i uzależniona jest ona od populacji w danym stanie. Kilka stanów - Pensylwania, Wisconsin, Michigan, Arizona oraz Floryda - walczy ze sobą w znacznej mierze.

W każdym z wymienionych stanów sondaże różnią się między sobą. Gdzieniegdzie wygrywa Donald Trump, innym razem rywal Trumpa. Sytuacja zatem nie musi być jednoznaczna. Dużo zdecydowanie zależeć będzie od przeważających nastrojów w wybranym stanie - zdarza się, że obywatele przedstawiają postawy przede wszystkim republikańskie, a niekiedy są to typowo demokratyczne poglądy. Aczkolwiek nawet w częściach kraju typowo o poglądach republikańskich w ostatnich latach zaszły duże modyfikacje. Wiele za sprawą nowych mieszkańców, którzy posiadają liberalne idee, a decydują się przeprowadzić przez tanie domy. Tego typu głosy być może będą miały duży wpływ na wybór następnego przedstawiciela państwa.

A jak odbędą się wybory w okresie koronawirusa? Przez koronawirusa wybory będą wydłużone, bo rozpoczynają się nawet zaraz. Zdecydowana ilość mieszkańców USA zdecydowała się oddawać swój głos korespondencyjnie.

Wystarczy więc czekać na dalszy rozwój sytuacji - jeśli weźmiemy pod uwagę wybory w 2016 roku, nic nie będzie do końca 100% pewne więc kierowanie się opinią publiczną okazać się może błędne.

Zostaw komentarz