Wielkimi krokami zbliża się premiera nowej konsoli PS5

Już w 2019 roku obiecano, że w bieżącym roku Sony ma zamiar zaprezentować światu swoją najnowszą produkcję - PlayStation5. Prawdą jest, że wśród graczy dalej rozchwytywana okazuje się ostatnia konsola oraz nic nie wskazuje na to, by zainteresowanie nią mogło zmniejszać się. Mimo tego Sony zdecydowało się na stworzenie konsoli do gier najwyższej generacji, w związku z czym fani z niecierpliwością czekają.

Najświeższe technologie w PlayStation5

Japońska firma Sony już wielokrotnie udowodniła, iż bywa pionierem wśród innych firm tego typu i umie zaskakiwać klientów. PS4 ustanowiła wysoką poprzeczkę dla konkurentów - to wszystko dzięki zupełnie innowacyjnej jakości, jakiej nigdy nie przedstawiła żadna inna firma. Wysoce czułe kontrolery, gierki najnowszej generacji, grafika - konsumenci rzecz jasna ucieszyli się na tego typu wszystkie elementy oraz przez to teraz PS4 jest najlepiej sprzedawaną konsolą w historii.

Jednakże nie obyło się bez kłopotów na początku premiery - Sony zamierzało przekroczyć różne granice technologiczne (co rzeczywiście im wyszło), jednak premiera oraz przedpremierowe prezentacje PlayStation 4 zrodziły mieszane odczucia. Graczom, przyzwyczajonym do nowatorskiej konsoli PS3, nie w 100% odpowiadały na przykład pady, albowiem na początku wyglądały na naprawdę niewygodne w użyciu. Faktycznie pady miały nieco inny kształt, ale problemem był pierwszy model PS4. PlayStation4 się przegrzewała nadmiernie, sprzęt był w stanie również samodzielnie się resetować.

Jednakże po czasie oraz aktualizacjach wdrażanych na bieżąco, wyszło na jaw, że jednak firma Sony podąża w dobrą stronę, a sama konsola zyskała łatkę bestsellera. Jednakże nie byłoby to możliwe, gdyby nie gierki, które sporo graczy wysoce ciepło wspomina.

PS5 - jak wypadnie na tle konkurencji?

Prawdopodobnie niejeden gracz i pasjonat technologicznych nowinek z niecierpliwością oczekuje ukazania się najświeższej konsoli. Sony powiedziało, iż gry poznane na PlayStation4 zadziałają na najnowszej konsoli (aczkolwiek nie będzie to działało na odwrót, co licznym ludziom się nie podoba). Mamy już pierwsze głosy o kłopotach z pre orderami - rzekomo firma Sony nie może się wyrobić z taśmą produkcyjną, jednak nie można mieć pewności, czy nie są to aby tylko wredne pomówienia. W Internecie ukazują się się kolejne informacje też o tym, iż konsola PlayStation5 może mieć podobno problem z jakością obrazu 4k. Mimo wszystko i tutaj pewne nie jest, co jest prawdą. Wszystko się okaże w momencie premierowego ukazania się konsoli, czyli dziewiętnastego listopada 2020 roku.

Zostaw komentarz